Dość ważnym elementem planowania podróży jest poznanie klimatu wysp Fiji. Oczywiście z racji położenia należy do obszaru tropikalnego – równikowego.

Średnia roczna temperatura wynosi 27 °C.

Lipiec – sierpień to temperatury bliskie 26 °C, natomiast styczeń-luty 30 °C.

W skrócie można powiedzieć, że mamy do czynienia z okresem wysokich temperatur i okresem bardzo wysokich temperatur. Ten pierwszy to okres od maja do listopada. Wyższe temperatury przypadają na grudzień do kwietnia.

Dość głośnym tematem, jest wpływ globalnych zmian klimatycznych na klimat Fiji. Obserwuje się bardzo negatywny wpływ na kondycje regionu i zjawiska pogodowe.

KONICA MINOLTA DIGITAL CAMERA

Poszczególne miesiące

Styczeń: Styczeń to najgorętszy miesiąc w roku na Fidżi, ze średnią temperaturą 30 stopni Celsjusza. Opady są obfite, z średnią miesięczną ilością 350 mm.

Luty: Luty to również bardzo ciepły miesiąc, ze średnią temperaturą 29 stopni Celsjusza. Opady są nadal obfite, z średnią miesięczną ilością 300 mm.

Marzec: Marzec to początek pory deszczowej na Fidżi. Średnie temperatury są nadal ciepłe, wynoszące 28 stopni Celsjusza. Opady są obfite, z średnią miesięczną ilością 350 mm.

Kwiecień: Kwiecień to miesiąc z największymi opadami w roku na Fidżi. Średnie temperatury to 27 stopni Celsjusza. Opady są obfite, z średnią miesięczną ilością 400 mm.

Maj: Maj to początek pory suchej na Fidżi. Średnie temperatury są ciepłe, wynoszące 26 stopni Celsjusza. Opady są znacznie mniejsze niż w poprzednich miesiącach, z średnią miesięczną ilością 250 mm.

Czerwiec: Czerwiec to miesiąc z najniższymi temperaturami w roku na Fidżi. Średnie temperatury to 25 stopni Celsjusza. Opady są nadal stosunkowo niewielkie, z średnią miesięczną ilością 200 mm.

Lipiec: Lipiec to nadal ciepły miesiąc, ze średnią temperaturą 26 stopni Celsjusza. Opady są niewielkie, z średnią miesięczną ilością 150 mm.

Sierpień: Sierpień to również ciepły miesiąc, ze średnią temperaturą 27 stopni Celsjusza. Opady są niewielkie, z średnią miesięczną ilością 100 mm.

Wrzesień: Wrzesień to początek pory deszczowej na Fidżi. Średnie temperatury są ciepłe, wynoszące 28 stopni Celsjusza. Opady są nieznacznie większe niż w poprzednich miesiącach, z średnią miesięczną ilością 150 mm.

Październik: Październik to miesiąc z największymi opadami w roku na Fidżi. Średnie temperatury to 29 stopni Celsjusza. Opady są obfite, z średnią miesięczną ilością 250 mm.