Niedziela

Dominującą religią na Fiji jest chrześcijaństwo. Powoduje to zatrzymanie wysp na Niedzielę, traktowane jako dzień dla rodziny. Nachodzenie w tym czasie nie jest dobrze odbierane.

Spora część ludności wysp w niedzielę uczestniczy w obrzędach sakralnych z zarezerwowanym na ten dzień uroczystym strojem.

Punktualność

Specyficznie pojmowana jest tolerancja czasowa na Fiji. Spóźnienie do godziny jest traktowane jako pojawienie się o czasie. Polecam cierpliwość.

Tyczy się to nawet kursów komunikacji…

Fiji time

Jest to specyficzne określenie dla sposobu życia na Fiji. Tutaj nikomu się nie spieszy, tempo życia jest skoncentrowane na relaksie. Samopoczucie jest bardzo ważne, dlatego jemu jest podporządkowany tryb działania.

Szacunek dla starszych

Ważną częścią kultury Fidżi jest szacunek dla starszych. Dzieci i młodzi ludzie zawsze powinni zwracać się do starszych z szacunkiem i nigdy nie powinni ich przerywać.

Gościnność

Fidżijczycy są bardzo gościnni i zawsze starają się zrobić dobre wrażenie na swoich gościach. Kiedy odwiedzasz Fidżi, spodziewaj się, że zostaniesz zaproszony do domu na posiłek lub przyjęcie.

Zawsze pomocni

Fidżijczycy mają silne poczucie wspólnoty i zawsze są gotowi pomagać innym. Jeśli potrzebujesz pomocy, nie wahaj się poprosić o nią.