Największym skandalem politycznym na Fidżi był skandal korupcyjny, który wybuchł w 2006 roku. Skandal ten doprowadził do obalenia rządu premiera Laisenia Qarase i przejmowania władzy przez komandora Franka Bainimarama. Sprawa została ujawniona przez The Fiji Times.

Skandal wybuchł, gdy wyszło na jaw, że rząd Qarase wykorzystywał fundusze publiczne do celów prywatnych. W szczególności rząd został oskarżony o finansowanie kampanii wyborczej Qarase’a, kupowanie głosów i udzielanie łapówek. Oskarżenia te zostały potwierdzone przez raport niezależnej komisji śledczej (2007). Komisja stwierdziła, że rząd Qarase’a popełnił szereg przestępstw, w tym korupcję, nadużycia władzy i naruszenie konstytucji – wydanych zostało około 10 milionów dolarów fidżyjskich.

W wyniku skandalu Qarase został zmuszony do rezygnacji z funkcji premiera. W 2006 roku Bainimarama dokonał zamachu stanu i przejął władzę w kraju. Skandal ten miał poważny wpływ na Fidżi. Doprowadził do destabilizacji kraju i pogorszenia relacji Fidżi z międzynarodowym społecznością.