Lautoka, to trzecie pod wzdlędem ludności miasto Fiji. Podobnie jak pozostałe dwa z podium – znajduje się na wyspie Viti Levu, w zachodniej jej części. Posiada drugi co do wielkości port wyspy. Zamieszkiwane jest przez ponad 70 tysięcy osób.

Miasto Lautoka jest zagłębiem cukrowniczym, pierwsze zakłady z tym związane powstały na tym tereniu juź w XIX wieku. Stąd też przydomek tego miasta – Cukrowe Miasto (Sugar City).

Miasto posiada własną drużynę piłki nożnej – Lautoka FC.

Główna ulica miasta

Godną odnotowania atrakcją turystyczną jest znajdujący się nieopodal ogród botaniczny.

Co ciekawego zobaczyć?

Lautoka to trzecie co do wielkości miasto na Fidżi, położone na zachodnim wybrzeżu wyspy Viti Levu. Miasto jest ważnym portem morskim i ośrodkiem handlowym, a także popularnym celem turystycznym.

Oto kilka ciekawych miejsc do zobaczenia w Lautoka:

  • Lautoka Market: Jest to największy targ na Fidżi, oferujący szeroki wybór towarów, w tym świeże owoce i warzywa, ryby, mięso, produkty spożywcze i wyroby rękodzielnicze.
  • Fiji Museum: Muzeum to opowiada historię Fidżi od czasów prekolumbijskich do dziś. Muzeum posiada bogatą kolekcję artefaktów, w tym rzeźb, malowideł, broni i biżuterii.
  • Fiji Arts Village: Jest to centrum sztuki i kultury, gdzie można zobaczyć tradycyjne występy muzyczne i taneczne, a także kupić rękodzieła.
  • Lautoka Waterfront: Jest to promenada wzdłuż wybrzeża, gdzie można spacerować, podziwiać widoki na ocean i wybrać się na wycieczkę łodzią.
  • Vuda Point: Jest to punkt widokowy, z którego można podziwiać panoramę miasta i okolic.